Pálení čarodějnic

Letos, tentokrát už po jedenácté v řadě, jsme mohly, díky jamským mužům, kteří se opět dobrovolně postarali o přípravu dřeva a stavbu velké vatry, uspořádat tradiční Pálení čarodějnic. 

Hranice byla opět postavena na louce za fotbalovým hřištěm, kde byl od 18-ti hodin připraven program. Děti si mohly zaskákat v pytli, proletět se na koštěti a vyzkoušet si hod na cíl. Po splnění těchto úkolů byly odměněny talismanem a podobě netopýra a obdržely čarodějnický letecký průkaz. Ani letos zde nechyběl Salón krásy – čarodějnické malování na obličej a čarodějnické účesy. Někdo se zkrášlil doma, někomu pomohly naše kosmetičky, takže porota při volbě Miss čarodějnice a Mistr čaroděj měla nelehkou práci. 

Po vyhlášení Miss a předání sladké odměny a šerpy, následovala rodinná soutěž – rodič naložil svou ratolest do kolečka, projel s ním slalom, z dvojice soutěžících postupovala ta rychlejší. Na vítěze čekal čarodějnický dort. 

Poslední soutěží byl hod koštětem pro dospělé, kalogorie ženy muži – loňské vítězství obhájila Petra Doležalová, za muže nejdál dohodil Petr Starý. Po ukončení soutěží si děti užily krátký lampionový průvod. Po setmění byla zapálena vatra, odpálen ohňostroj – díky jamským pyrotechnikům – a následovala volná zábava.  

Více fotek v naší fotogalerii.