Dětský karneval a maškarní bál

Dětský karneval a maškarní bál               

Letošní první velké akce, které naše Základní organizace ČSŽ Jámy pořádala byly dětský karneval a maškarní bál. Obě se uskutečnily v sobotu 3.února, letos na téma „Ať žijí duchové“.

Karneval začal již tradičně ve 14:30 a jeho návštěvnost předčila naše očekávání, pobavit se se svými ratolestmi přišly celé rodiny, všechny stoly se rychle zaplnily. O hladký průběh odpoledne se staraly naše animátorky Ája, Veve, Simča a Verča, tančilo se a soutěžilo. Aby si mohl zasoutěžit každý, rozdělily jsme děti dle věku do dvou kategorií. První soutěží, která se v malých obměnách opakuje každoročně, byl tanec mezi kuželkami, při přerušení hudby si každý soutěžící musel najít kuželku, na koho nezbyla, vypadl ze hry, kuželky se postupně odebíraly, až zbyli tři. Druhá soutěž bylo podlézání tyče, nesmělo se dotknout ani tyče, ani rukama země, tyč se postupně snižovala, a opět čekala odměna na tři nejpružnější. Třetí v pořadí byla soutěž rodinná, soutěžily rodinné dvojice – dospělý a dítko. Připravily jsme pro ně slalom, děti probíhaly mezi kuželkami, dospělí skákali po jedné noze. Úkolem soutěžících dětí bylo co nejrychleji tuto dráhu proběhnout, dospělých přeskákat. Soutěžilo se po třech párech, vítězný pár postupoval do dalšího kola. Odměněny byli tři nejrychlejší dvojice. Po této soutěži následovala chvilka odpočinku – losovaly se hlavní ceny tomboly. Proto všichni napjatě prohlíželi svá čísla a doufali ve výhru. Krom hlavních cen, byla ještě možnost vyhrát ceny drobné, takže snad nikdo neodešel s prázdnou. Poslední možností, jak získat odměnu, byl úklid konfet. Společně jsme ve středu parketu vytvořili pořádnou hromadu.

Pro děti i dospělé bylo připraveno občerstvení – muffiny, chlebíčky, párky v rohlíku a sladký popcorn. Muffiny i dorty do tomboly upekly naše členky, kterým patří velký dík. Dále děkujeme všem, kteří nám přispěli různými drobnostmi a pomohli nám tím vytvořit pro děti hodnotné odměny.

Fotogalerie z karnevalu.

Po skončení karnevalu následoval rychlý úklid a příprava na večerní maškarní bál.

Tradici pořádání maškarních bálů v Jamách jsme obnovily před sedmi lety, i letošní téma „Ať žijí duchové“ inspirovalo k vytvoření skvělých masek – duchové, strašidla ale také známé postavy z filmu Oldřicha Lipského Ať žijí duchové – Leontýnka a rytíř Brtník z Brtníku, Jouza, Pilátová alias „černá kronika“, trpaslíci a další. Děkujeme všem, kteří pustili uzdu své fantazii a přišli si s námi tento večer užít. 

  

I letos jsme využili služeb FOTOKOUTKU VYSOČINA, který zde fotil a tiskl fotografie. K tanci nám hrála skupina DUO MUSIC, občerstvení bylo zajištěno, takže nic nebránilo zábavě. V průběhu večera jsme si zasoutěžili o dort, a ani letos nechybělo půlnoční překvapení – taneční vystoupení inspirované filmem a troška tajemna. Po našem vystoupení následovalo losování tomboly, doufáme, že losované ceny udělaly výhercům radost.

Fotogalerie z bálu.

Již pro vás plánujeme další akce, takže naviděnou na některé z nich.