Cyklovýlet k prameni řeky Oslavy

Cyklovýlet k prameni řeky Oslavy

Každoročně se snažíme připravit si akci také pro sebe a své rodiny, letos jsme to pojaly sportovně, a tak jsme v neděli 12.8.2018 vyjeli na cyklovýlet – cíl pramen řeky Oslavy.

Sraz účastníků byl na parkovišti u prodejny Jednota na návsi a odtud se nás 11 vydalo na společnou cestu, první zastávka byla u viaduktu u Skřítka, druhá ve Vatíně u kaple Panny Marie Sedmibolestné, třetí Vetla u Peršlíku, odtud jsme u udělali malou odbočku mimo plánovanou trasu, a podívali jsme se ke Kapličce u řeky Oslavy.

Další zastávka byla u Biocentra Pod Vortem, odtud jsme pokračovali po cyklostezce do Nového Veselí, kratičké zastávky byly na náměstí a na hrázi Veselského rybníka, odtud jsme pak pokračovali kolem rybníka k ptačí pozorovatelně, umístěné na jeho břehu. Dál naše cesta pokračovala do Matějova, odtud kolem Matějovského rybníka až k cíli naší cesty – k prameni řeky Oslavy. Pramen se nachází v lese u Babínského rybníka, ale protože letos je opravdu velké sucho, byl vyschlý. 

Od pramene jsme se vrátili zpátky k Babínskému rybníku, kde jsme si udělali delší pauzu na občerstvení a odpočinek. Po občerstvení naše cesta pokračovala dál po hrázi Babínského rybníka, kolem Křivého a Radonínského rybníka, dále pak přes brod přes Honzovský potok – brodili jsme se jen mezi kameny, voda bohužel díky suchu žádná, dále kolem Jamské hájenky a poslední stoupání na Kříb, kde jsme náš cyklovýlet ukončili. Celkem jsme ujeli cca 34 km, většinou po polních a lesních cestách. Celou trasu i se zastávkami pro nás připravila Petra Doležalová, jíž patří náš dík. 

Mapka trasy je v naší fotogalerii.