Sousedské posezení

Tradiční jamské Sousedské posezení ke dni matek se uskutečnilo v neděli 21.5.2017 od 14:00 hod v Kulturním domě v Jamách. Pořádáme jej pro všechny obyvatele naší obce, kteří mají chuť s námi strávit odpoledne, shlédnout vystoupení školáčků, školáků i dospělých nebo se zúčastnit výtvarné soutěže.

 

Téma letošní výtvarné soutěže bylo: „Ať žije cirkus“ – fantazii soutěžících se meze nekladou, opět mohli malovat, lepit, něco vyrobit, postavit, na technice nezáleželo, cení se originalita. Vernisáž obrázků a výtvorů se konala před zahájením kulturního programu, vyhodnocení a ocenění zúčastněných po jeho ukončení.

 

Moderování programu se opět ujaly p. Květa Šišková a p. Eva Sochorová. Na pódiu jako první přivítaly děti z naší mateřské školy, které si pod vedením svých paní učitelek připravily pásmo básniček a pohádku O Šípkové Růžence. Po krátké přestávce se slova ujal starosta naší obce p. Jiří Šikl, který popřál k svátku všem přítomným maminkám a seznámil přítomné s děním v naší obci. Během jeho vystoupení naše ženy rozdávaly dárečky přítomným maminkám – letos levandulové pytlíčky. Poté následovalo vystoupení maminek s nejmenšími dětmi, po nich malé cirkusové představení, které se školními dětmi nacvičila Renata Bartoňová a Ája Bratránková. Na pódiu vystoupila se svým saxofonem Martina Bláhová, s tanečním vystoupením Simča Šikulová, Veronika Trojánková a Adéla Homolková. Dále následovalo taneční vystoupení Áji Bratránkové – letos úžasné flamengo. Tanec vystřídala poezie a nakonec ještě závěrečná píseň v podání Simči Šikulové.

 

Koláče, řezy a cukroví pro příchozí opět napekly naše členky, prázdné talíře svědčily o tom, že všem i letos chutnalo. 

FOTO výtvarná soutěž

FOTO sousedské posezení