Sousedské posezení ke dni matek

Sousedské posezení ke dni matek se uskutečnilo v neděli 8.5.2016 od 14:00 hod do 17:00 hod v Kulturním domě v Jamách. Pořádáme jej pro všechny obyvatele naší obce, kteří mají chuť s námi strávit odpoledne, shlédnout vystoupení nejen svých ratolestí nebo se zúčastnit výtvarné soutěže.

 

Téma letošní výtvarné soutěže: „Květina pro maminku“ – fantazii se meze nekladou, můžeš malovat, lepit, něco vyrobit, postavit, na technice nezáleží, cení se originalita. Vernisáž obrázků a výtvorů se konala před zahájením kulturního programu, vyhodnocení a ocenění zúčastněných po jeho skončení.

Moderování programu se ujaly p. Květa Šišková a p. Eva Sochorová. Na pódiu jako první přivítaly děti z naší mateřské školy, které si pod vedením svých paní učitelek připravily pásmo básniček a pohádku O Smolíčkovi. Poté patřilo pódium starostovi naší obce p. Jiřímu Šiklovi, který popřál k svátku všem přítomným maminkám a seznámil přítomné s děním v naší obci. Poté následovala krátká přestávka, během níž naše ženy rozdávaly maminkám dárečky – letos jsme si pro ně odlévaly mýdla, každé bylo originál, jiná barva, jiný tvar, jiná vůně. 

 

Dále následovalo pásmo, které se školními dětmi připravily naše členky, ale také děti samy – na pódiu proběhla trpasličí svatba, představili se promovaní inženýři, zpěvačka Simča se svou taneční skupinou, parta řemeslníků, mladí hudebníci – Martina Bláhová se svým saxofonem a Eda Sýkora na bicí, úžasná tanečnice Ája Bratránková a na závěr zazněla píseň Ty a já v podání Simči Šikulové.

 

Občerstvení již tradičně připravily naše členky – opět vynikající moučníky. Děkujeme.  

Fotografie zde.