Olympijské hry

Poslední prázdninová neděle letošního roku patřila dětem – letos jsme pro ně připravily olympijské hry. Inspirací nám byly letošní hry v Riu de Janeiru. Sešli jsme se na fotbalovém hřišti, zapálili jsme olympijský oheň a soutěžili.

Pro děti bylo připraveno šest disciplín, první tři soutěžní, další tři pro zábavu. První měřenou disciplínou byl běh na 50 metrů, dále pak skok do dálky z místa a hod do dálky. Další disciplína prověřila zručnost malých sportovců – slalom s hokejkou a míčkem mezi kužely a na konci potom střela na branku. Předposlední stanoviště prověřilo znalosti sportovního náčiní – starší děti se zavázanýma očima hádaly jednotlivá náčiní, mladší děti hádaly bez zavázaných očí. Poslední disciplína byl hod míčkem na cíl. Cílem byl symbolicky kozel, který je ve znaku naší obce.

Všechny zúčastněné děti po absolvování všech disciplín obdrželi odměnu – bublifuk a sladkou drobnost, bylo pro ně připraveno také občerstvení – párek v rohlíku a nápoj.

Na závěr ještě proběhlo vyhodnocení nejšikovnějších sportovců, ve čtyřech věkových kategoriích jsme vyhodnotili tři, kteří dosáhli nejlepších výsledků v měřených disciplínách. Místo medailí oblékli pamětní trička – oranžové/bronzová, modré/stříbrná a žluté/zlatá.

Všichni příchozí si mohli vyzkoušet stolní tenis, badminton, volejbal nebo kuželky.

Fotografie z her.