Mikulášská besídka

Dne 4.12.2016 – o druhé adventní neděli – jsme v prostorách jamského kulturního domu uspořádaly Mikulášskou besídku. Program pro děti byl připraven již od 15 hodin, po zahájení nám na saxofon zahrála vánoční koledy Martina Bláhová, po jejím vystoupení si děti mohly vyzkoušet čertovský i andělský slalom, skládat velké kostky nebo stavět hranici z dřívek, kdo si nechtěl hrát, mohl tvořit v našich tvořivých dílničkách. Děti si sami, nebo s pomocí rodičů, mohly vytvořit vánoční přáníčko, vyrobit ozdoby na stromeček nebo nazdobit perníčky. Děti také mohly ozdobit stromeček, který bude po čas adventu umístěn ve vestibulu kulturního domu.  

Před příchodem Mikuláše a jeho družiny nám ještě na saxofon zahrála Martina další koledy. Potom už přišli: MIKULÁŠ, ANDĚLÉ a nezbytní ČERTI. Děti, které byly odvážné a nebály se přednést básničku, byly obradovány, Mikuláš nezapomněl ani na ty stydlivé, nikdo neodešel s prázdnou.

Pro všechny děti byly připraveny balíčky a nechybělo ani nezbytné občerstvení.  

Děkujeme všem, kteří se naší besídky zúčastnili, Obci Jámy za podporu a hlavně našim členkám, které pro vás tuto akci připravili. 

Fotografie z nadílky.