Dětský karneval

První akcí letošního roku pro veřejnost je už tradiční dětský karneval – konal se v sobotu 6.2. a hned po něm na děti čekaly jarní prázdniny.

Výzdobu kulturního domu jsme přizpůsobili tématu „SUPERHRDINOVÉ“ – každý si mohl najít toho svého.

Karneval začal v 14:30 a dětí, i přesto, že řádily neštovice, přišlo opravdu hodně – jedna maska hezčí než druhá. O program karnevalu se staraly naše nejmladší členky, připravily pro děti nejen tance, ale také soutěže:

První, velmi oblíbené sbírání kuželek – mezi tančící děti byly rozmístěny kuželky, při přerušení hudby si každý vzal jednu kuželku, kuželky se postupně odebíraly, na koho nezbyla, ze soutěže vypadl.

Druhá soutěž byla o hledání parťáka – dětem jsme rozdaly kartičky pexesa a děti mezi sebou hledaly stejné dvojice, ty co se našly, byly odměněny.

Třetí soutěž byla rozdělena do dvou kategorií – školkáčci a školní děti. Kolem pasu měly uvázaný pruh krepového papíru a během písničky se snažili utrhnout papír jeden druhému. Odměněni byli tři nejšikovnější, kteří svůj opasek uchránili co nejdéle.

Další, velmi oblíbenou soutěží, byla soutěž rodinná – soutěžily dvojice rodič dítě – první část trasy dítě udělalo trakař a rodič ho vezl, ve druhé části, rodič dítě přenesl na zádech. Soutěžilo se po třech párech, do dalšího kola postupovala vždy nejrychlejší dvojice. Vítězný rodinný tandem byl, za svou rychlost a šikovnost, odměněn dortem.

Poslední možností zasoutěžit si byla soutěž o největší zametenou hromadu konfet. Děti soutěžily a zároveň s námi uklízely.

 

Již tradičně bylo pro všechny připraveno občerstvení – velmi oblíbené muffiny mizely z táců závratným tempem. Poděkování za muffiny i dorty patří našim šikovným členkám. Dále děkujeme všem, kteří nám přispěli různými drobnostmi a pomohli nám tím vytvořit pro děti hodnotné odměny. 

 

Fotografie z karnevalu.